, , , , , , , ,

Sizin için hangi barkod yazıcısının uygun olduğunu keşfedin!

Her barkod yazıcısı aynı değildir. Temel türleri nokta matrisi, mürekkep püskürtme, lazer ve termaldir. Nokta matris, mürekkep püskürtme ve lazer yöntemleri, orta ile iyi baskı kalitesinde barkodlar oluştururken, aynı zamanda bakım maliyetleri yüksektir ve büyük miktarda malzeme atığı üretir. Ayrıca en iyi ihtimalle orta düzeyde okunabilirlik sağlarlar. Doğrudan termal ve termal transfer olarak ayrılmış olan termal yazıcılar, maliyet olarak daha avantajlı ve çevreye duyarlı, yüksek kalitede barkodlar üretir.

Termal barkod baskısının bu iki türü arasındaki önemli farklar:

  • Doğrudan termal yazıcı: Bu barkod etiketleri, termal baskı kafası ile ısı uygulandığında karartılan kimyasal olarak işlenmiş materyallerden yapılır. Toner, mürekkep veya şerit kullanmaz (Dolayısıyla renkli yazdırılamaz.). Isıya veya ışığa maruz kalmaya bağlı olarak, bu etiketler zamanla solup kaybolabilir veya başka zaman okunmaz hale gelebilir. Bir ömür boyu iyi olmasa da ömrü, makbuz veya nakliye etiketleri gibi yaygın barkod uygulamaları için yeterlidir.
  • Termal transfer yazıcı: Termal transferin tersine, termal transfer etiketleri, mürekkebi eriten bir şeride ısı uygulamak için bir termal baskı kafası kullanır. Bu etiketler, uzun bir süre boyunca mükemmel bir baskı kalitesi ve tarayıcı okunabilirliği taşır. Ayrıca çeşitli malzeme türlerinde logolar, grafikler, metinler renkli ve renksiz yazdırılabilir. Bu etiketler envanter, varlık etiketleme, ürün tanımlama ve daha fazlası için kullanılabilir.